Erotikon II (Václava Eiblová, Jaroslav Hovorka)

Kód zboží: KN-257
Jde o více než pět set hesel z mnoha zemí a měst Modré planety, která vypravují leccos, co se týká sbližování jedinců různého či stejného pohlaví. Může jít o setkání jen tak pro zdraví a pro radost nebo o hry závažnější, spojené s láskou a milováním.
SLEVA

Email
Array
Cena
Vaše cena:30,00 Kč
Běžná cena:60,00 Kč
Ušetříte:-30,00 Kč
Skladem 10 ks

Jde o více než pět set hesel z mnoha zemí a měst Modré planety, která vypravují leccos, co se týká sbližování jedinců různého či stejného pohlaví.
Může jít o setkání jen tak pro zdraví a pro radost nebo o hry závažnější, spojené s láskou a milováním.
Erotikon II doplňuje a aktualizuje první vydání z roku 1996 a je obohacen o dalších šedesát nových hesel. Stejně jako v prvním vydání i zde autoři čerpají z výsledků vědeckého bádání, teorií náboženských a mytologických, najdeme zde řadu známých i méně známých postav a osobností, ale i řadu úvah na diskutovaná i ožehavá témata současnosti. Kniha byla aktualizována a graficky upravena tak, aby mohla oslovit i dnešního čtenáře, zvyklého na získávání informací moderní cestou pomocí počítače a internetu.
rozměr 10,5 x 14,8 cm, 456 stran, pevná šitá vazba, ISBN 978-80-7405-051-0, vyd. v r. 2009

recenze:

PRŮVODCE EROTIKOU

Vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí vyslalo ke čtenářům sympaticky vyhlížející a velice pečlivě vypravenou publikaci pod názvem EROTIKON II s podtitulem Průvodce na cestách za láskou, kterou společně sestavili VÁCLAVA EIBLOVÁ a JAROSLAV HOVORKA. Václava Eiblová se narodila v Havlíčkově Brodě, je básnířkou, získala například první cenu v literární soutěži Seifertova Praha 2001. MUDr. Jaroslav Hovorka se narodil v Chrudimi, je členem Obce spisovatelů, Pen Klubu a společnosti Franze Kafky, pro zajímavost byl osobním lékařem Jana Wericha. Erotikon je výsledkem jejich pravidelných schůzek a hovorů o knihách. Ilustrace – perokresby jsou dílem Aleny Stiborové, obálku a barevné obrázky vytvořil Boris Eibl, opisy textu z originálu provedla Dita Dobrovolná.
Erotikon už jednou vyšel (1996), jde o nově upravené a podstatně doplněné vydání. Je tu více než pět set hesel z mnoha zemí a měst Modré planety, které vyprávějí leccos o sbližování jedinců různého či stejného pohlaví. Abecedně seřazené texty, které tak či onak souvisejí s láskou a erotikou, s výlety do daleké minulosti prostřednictvím dříve uctívaných božstev, filozofů, mudrců, všelijakých vladařů, významných spisovatelů, básníků, slavných malířů, sochařů, herců a dalších, nám neznámých osobností obého pohlaví. Autoři čerpali z výsledků vědeckého bádání, teorií náboženských a mytologických, nacházejí se tu i úvahy o ožehavých tématech současnosti.

Namátkou cituji: KORÁN čtěte co nejčastěji a při čtení nepřeskakujte takové krásné věty jako třeba: Trávit život v milostných hrách patří k bohulibému počínání. OVIDIUS PUBLIUS NASO: Římský básník nazývaný kníže milostné poezie. Je tomu dvacet století, co vyrůstal v jezdecké rodině. Krása koní a žen v něm probudila básníka a neúnavného obléhatele vdaných žen. Rád opakoval větu: Nedobytné jsou jen ty, na něž nikdo nezaútočí. ŠÁRKA A CTIRAD: lesbická báj o tom, jak se ozbrojená dívčí skupina nechce smířit s tím, že se jedna z nich – Libuše- má vdát za Přemysla Oráče a navíc se dívky dozvěděly, že žoldák Ctirad z kmene Přemysla, se v hospodě U rozkvetlé višně poškleboval jejich milostným hrám. Závěrem nápadité publikace, která uspokojí i náročné, je rozsáhlý rejstřík hesel pro čtenáře zvyklého na získávání informací pomoci počítače a internetu.

Milan Dušek

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Doprava nad 1 000 Kč ZDARMA

Doprava zboží ZDARMA
v rámci České republiky
při objednávce nad 1 000 Kč.
Obchodní podmínky

ZAREGISTRUJTE SE

Zaregistrujte se a získáte snadný a rychlý přístup ke všem funkcím našeho obchodu.
Registrace

RYCHLÝ KONTAKT

+420 465 521 052
+420 465 525 322
Volejte od 8:00 do 15:00 hodin
info@oftis.cz

malé logo OFTIS spol. s r. o., Příkopy 1438, 562 01 Ústí nad Orlicí, IČ 150 28 828, DIČ: CZ15028828 tel.: +420 465 52 10 52, 52 53 22, e-mail: oftis@oftis.cz
firma zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové značka: odd.C, vložka 440