Miluji Tě, Britská Kolumbie (Jan Drábek)

SKU: KN-262
Zimní hry ve Vancouveru

Zajímavá kniha o nadcházejících vancouverských zimních olympijských hrách. Jejím autorem je česko-kanadský spisovatel a bývalý velvyslanec Jan Drábek.
DISCOUNT

Email
Price
Your price:51,00 Kč
Common price:60,00 Kč
You save:-9,00 Kč
In Stock 1 piece

Zimní hry ve Vancouveru
Zajímavá kniha o nadcházejících vancouverských zimních olympijských hrách. Jejím autorem je česko-kanadský spisovatel a bývalý velvyslanec Jan Drábek, který se u nás představil mimo jiné svým bestsellerem „Po uši v postkomunismu“. Kniha o olympiádě bude nabízet pestré povídání o Vancouveru (který byl nedávno označen časopisem The Economist za nejlépe obyvatelné město na světě), o lyžařském středisku Whistler a malebné Britské Kolumbii vůbec. Obsahuje podrobný program her samých, popis středisek a stadionů, kde se tyto hry budou konat. Kniha je doplněna barevnými fotografiemi.
14,5 x 20,5 cm, 96 stran, brožovaná, ISBN: 978-80-7405-056-5, vyd. 2009

Recenze:

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY NA DOSAH

MILUJI TĚ, BRITSKÁ KOLUMBIE s podtitulem: Zimní hry ve Vancouveru, je publikace, kterou připravilo vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí z textů JANA DRÁBKA, česko-kanadského spisovatele, který není ani našim čtenářům neznámý, jmenujme například publicistické knížky „Po uši v protektorátu“ a „Po uši v postkomunismu“, které vydal Knižní klub.
Jan Drábek se narodil v Praze v roce 1935. V roce 1948 s rodiči emigroval. Po sedmnácti letech v Německu, Rakousku, Indii a USA, kde získal BA v anglické literatuře na univerzitě ve Washingtonu, přesídlil do Vancouveru v Britské Kolumbii, což je jedna z provincií Kanady. 10 let učil na střední škole a psal beletrii a non-fiction. Od roku 1990 působil na ministerstvu zahraničních věcí v Československu, pak jako velvyslanec v Keni a v Albánii. Po návratu do Kanady věnuje veškerý čas psaní. Byl prezidentem sdružení spisovatelů Britské Kolumbie.
Knížka obsahuje dvanáct esejí různé délky (Olympijská rozcvička - Miluji tě, Britská Kolumbie – Dějiny Britské Kolumbie – Přes hory Skalisté do nákupního střediska – S úsměvem do Vancouveru – Whistler: Marylin Monroeová lyžařských středisek – Ještě k tématu těch hranic – Dcery neměly moc Bowen rády – Bůh žehnej naším trajektům – zapomenutý nezapomenutelný Matěj Bucka – Významní – A jak dál) a v těch se autorovi skvěle podařilo seznámit nás se svoji novou vlastí, o jeho vztahu k ní svědčí i sám název, jenž dal jedné ze svých esejí a zákonitě ji nese i celá publikace. Je až obdivuhodné s jakou suverenitou nás – čtenáře ze srdce Evropy - provádí po své Britské Kolumbii a servíruje nám její minulost i přítomnost a dokonce se snaží nahlédnout i do budoucnosti. Sympatické na textech je, že jsou stručné a současně obsažné, že vyhmátnou charakteristické rysy míst i lidí, kteří tam žijí, velice cenný je humor, jenž vyslovené nijak nezpochybňuje, a nelze opomenout, že po přečtení máme pocit, jako bychom právě o takovém kraji snili a možná přijde i touha Britskou Kolumbii navštívit. Autor něco takového možná tušil a tak v eseji o ostrovu Bowen (kde je na jeden čtvereční kilometr v průměru pouze 42 obyvatel) napsal: Takže jen přijeďte, ještě je tu místo.
Součástí publikace jsou i Stránky z Vancouveru. Jde o články zveřejněné v časopisu Xantypa a uvádí je perokresba Jaroslava Drábka, otce autora, tak viděl město Vancouver v létě 196, a pak nalistujeme i barevné fotografie, mezi nimiž najdeme např. symbolický oblouk na hranicích mezi USA a Kanadou s nápisem Děti jedné matky, lokomotivu, která v roce 1887 jako první dorazila přes Skalisté hory do Vancouveru, a samozřejmě nemohl chybět ani černý medvěd, o tomhle huňáči, jenž obývá tamní lesy, se autor rovněž zmiňuje.
A konečně přichází to, co je v podtitulu knížky, a spělo k tomu téměř vše, co je jejím obsahem. Ve Vacouveru a jeho okolí se budou v roce 2010 konat zimní olympijské hry. Nalezneme zde informace o zahajovacím a zakončujícím ceremoniálu, o olympijské vesnici ve Vancouveru i ve Whistleru, místa, datumy i časy jednotlivých soutěží: ledním hokej, curling (metání), krasobruslení, rychlobruslení, boby, saně, skeleton, akrobatické lyžování, běhy na lyžích, biatlon, skoky na lyžích, severská kombinace, alpské lyžování.
Miluji tě, Briská Kolumbie je knížka vydaná v pravý čas a patří za ní dík Janu Drábkovi, ale i vydavatelství OFTIS.

Milan Dušek

There are yet no reviews for this product.

Traffic over 1000 CZK FREE

Free transport of goods
for orders over 1000 CZK
within Czech Republic
Terms of Services

SIGN UP

Register and get quick and easy access to all functions of our business.
Registration

QUICK CONTACT

+420 465 521 052
+420 465 525 322
Call from 8:00 to 15:00 hours
info@oftis.cz

malé logo OFTIS spol. s r. o., Příkopy 1438, 562 01 Ústí nad Orlicí, IČ 150 28 828, DIČ: CZ15028828 tel.: +420 465 52 10 52, 52 53 22, e-mail: oftis@oftis.cz
firma zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové značka: odd.C, vložka 440