Erotikon II (Václava Eiblová, Jaroslav Hovorka)

SKU: KN-257
Jde o více než pět set hesel z mnoha zemí a měst Modré planety, která vypravují leccos, co se týká sbližování jedinců různého či stejného pohlaví. Může jít o setkání jen tak pro zdraví a pro radost nebo o hry závažnější, spojené s láskou a milováním.
DISCOUNT

Email
Price
Your price:30,00 Kč
Common price:60,00 Kč
You save:-30,00 Kč
In Stock 9 pieces

Jde o více než pět set hesel z mnoha zemí a měst Modré planety, která vypravují leccos, co se týká sbližování jedinců různého či stejného pohlaví.
Může jít o setkání jen tak pro zdraví a pro radost nebo o hry závažnější, spojené s láskou a milováním.
Erotikon II doplňuje a aktualizuje první vydání z roku 1996 a je obohacen o dalších šedesát nových hesel. Stejně jako v prvním vydání i zde autoři čerpají z výsledků vědeckého bádání, teorií náboženských a mytologických, najdeme zde řadu známých i méně známých postav a osobností, ale i řadu úvah na diskutovaná i ožehavá témata současnosti. Kniha byla aktualizována a graficky upravena tak, aby mohla oslovit i dnešního čtenáře, zvyklého na získávání informací moderní cestou pomocí počítače a internetu.
rozměr 10,5 x 14,8 cm, 456 stran, pevná šitá vazba, ISBN 978-80-7405-051-0, vyd. v r. 2009

recenze:

PRŮVODCE EROTIKOU

Vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí vyslalo ke čtenářům sympaticky vyhlížející a velice pečlivě vypravenou publikaci pod názvem EROTIKON II s podtitulem Průvodce na cestách za láskou, kterou společně sestavili VÁCLAVA EIBLOVÁ a JAROSLAV HOVORKA. Václava Eiblová se narodila v Havlíčkově Brodě, je básnířkou, získala například první cenu v literární soutěži Seifertova Praha 2001. MUDr. Jaroslav Hovorka se narodil v Chrudimi, je členem Obce spisovatelů, Pen Klubu a společnosti Franze Kafky, pro zajímavost byl osobním lékařem Jana Wericha. Erotikon je výsledkem jejich pravidelných schůzek a hovorů o knihách. Ilustrace – perokresby jsou dílem Aleny Stiborové, obálku a barevné obrázky vytvořil Boris Eibl, opisy textu z originálu provedla Dita Dobrovolná.
Erotikon už jednou vyšel (1996), jde o nově upravené a podstatně doplněné vydání. Je tu více než pět set hesel z mnoha zemí a měst Modré planety, které vyprávějí leccos o sbližování jedinců různého či stejného pohlaví. Abecedně seřazené texty, které tak či onak souvisejí s láskou a erotikou, s výlety do daleké minulosti prostřednictvím dříve uctívaných božstev, filozofů, mudrců, všelijakých vladařů, významných spisovatelů, básníků, slavných malířů, sochařů, herců a dalších, nám neznámých osobností obého pohlaví. Autoři čerpali z výsledků vědeckého bádání, teorií náboženských a mytologických, nacházejí se tu i úvahy o ožehavých tématech současnosti.

Namátkou cituji: KORÁN čtěte co nejčastěji a při čtení nepřeskakujte takové krásné věty jako třeba: Trávit život v milostných hrách patří k bohulibému počínání. OVIDIUS PUBLIUS NASO: Římský básník nazývaný kníže milostné poezie. Je tomu dvacet století, co vyrůstal v jezdecké rodině. Krása koní a žen v něm probudila básníka a neúnavného obléhatele vdaných žen. Rád opakoval větu: Nedobytné jsou jen ty, na něž nikdo nezaútočí. ŠÁRKA A CTIRAD: lesbická báj o tom, jak se ozbrojená dívčí skupina nechce smířit s tím, že se jedna z nich – Libuše- má vdát za Přemysla Oráče a navíc se dívky dozvěděly, že žoldák Ctirad z kmene Přemysla, se v hospodě U rozkvetlé višně poškleboval jejich milostným hrám. Závěrem nápadité publikace, která uspokojí i náročné, je rozsáhlý rejstřík hesel pro čtenáře zvyklého na získávání informací pomoci počítače a internetu.

Milan Dušek

There are yet no reviews for this product.

Traffic over 1000 CZK FREE

Free transport of goods
for orders over 1000 CZK
within Czech Republic
Terms of Services

SIGN UP

Register and get quick and easy access to all functions of our business.
Registration

QUICK CONTACT

+420 465 521 052
+420 465 525 322
Call from 8:00 to 15:00 hours
info@oftis.cz

malé logo OFTIS spol. s r. o., Příkopy 1438, 562 01 Ústí nad Orlicí, IČ 150 28 828, DIČ: CZ15028828 tel.: +420 465 52 10 52, 52 53 22, e-mail: oftis@oftis.cz
firma zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové značka: odd.C, vložka 440